| Dimensions | 25.85 × 20 × 10.5 in |
|---|---|
| Brand | Spec-1 |
| Material | Cast Aluminum |
| Structure | 1-Piece |
| Load Rating | 1520 |
| Bore | 73.1 |
| Diameter | 18" |
| BoltPatterns | 5 x 110 |
| Size | 18" x 8" |
| Finish | Gloss Black / Red Face |
| Model | SP-54 |
| PN | SP-5418803538GBR |
| Weight | 19.77 |
- +1 (850)-329-6800
- info@realdealwheels.com
- 1530 S. Monroe St., Tallahassee, FL 32301