| Dimensions | 32.32 in |
|---|---|
| Brand | Level 8 |
| Material | Cast Aluminum |
| Structure | 1-Piece |
| Load Rating | 2500 |
| Bore | 87.1 |
| Diameter | 17" |
| BoltPatterns | 5 x 135 |
| Size | 17" x 8.5" |
| Finish | Matte Black |
| Model | Hauler |
| PN | 1785HLR-65135M87 |
| Weight | 28 |
- +1 (850)-329-6800
- info@realdealwheels.com
- 1530 S. Monroe St., Tallahassee, FL 32301