| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 × 10 in |
| PN | AT1913-2937M0 |
| Load Rating | 2500 |
| LugCount | 6 |
| product_niche_tag | N/A |
| BoltCircle | 135 |
| Width | 9 |
| Material | Cast Aluminum |
| Structure | 1-Piece |
| Bore | 106.1 |
| Brand | American Truxx |
| Offset | 0 mm |
| Diameter | 20 |
| BoltPatterns | 6 x 135 |
| Size | 20" x 9" |
| Finish | Black / Milled |
| Model | Destiny AT1913 |
| StyleId | 27269 |
- +1 (850)-329-6800
- info@realdealwheels.com
- 1530 S. Monroe St., Tallahassee, FL 32301