| Dimensions | 35 in |
|---|---|
| Brand | Black Rhino |
| Material | Cast Aluminum |
| Structure | 1-Piece |
| Load Rating | 2700 |
| Bore | 76.1 |
| Diameter | 16" |
| BoltPatterns | 5 x 114.3 |
| Size | 16" x 8" |
| Finish | Desert Sand |
| Model | Armory |
| PN | 1680ARY-05114D76 |
| Weight | 29 |
- +1 (850)-329-6800
- info@realdealwheels.com
- 1530 S. Monroe St., Tallahassee, FL 32301